Serdecznie witamy!

Serdecznie witamy wszystkich sympatyków dużych i małych czworonogów :) Zapraszamy na nasz profil na Facebook!

Witajcie w naszym schronisku!


Zapraszamy Was na krótki, wirtualny spacer po schronisku :)

https://www.facebook.com/SchroniskoKedzierzynKozle/Chęć adopcji starszego psa prowadzi do wielu pytań i budzi obawy. Starość kojarzy nam się z ciągłym leczeniem, pojawiającymi się chorobami, ciężkimi do wykorzenienia nawykami oraz trudnością z akceptacją psa do nowego środowiska. Na szczęście większość z nich to tylko mity.

Trzeba pamiętać, że każdy stary psiak był kiedyś młody i kochany. W związku z trudnymi sytuacjami życiowymi, jak np. śmierć ukochanego właściciela - pojawił się w schronisku i już tam pozostał.

Większość starszych psów choruje- to prawda. Jednak przy współpracy z weterynarzem możemy im pomóc: podając leki, chodząc regularnie na badania, czy zaopatrzyć się w odpowiednią karmę. Zyskując wspaniałego przyjaciela i miłość, nie wydaje się to zbyt dużym kosztem. Warto pamiętać również o tym, że każdy pies może zachorować – bez względu na wiek.

Faktycznie psy różnie znoszą starość: ślepną i głuchną, czasem muszą wychodzić częściej za potrzebą, mogą zachorować na dysplazję lub ciągłe nawroty stanów zapalnych.. jednak każdego psiaka w pewnym wieku czeka to samo, podobnie jak nas – ludzi.

Zaletą dojrzałych psów jest fakt, że nie musimy wkładać wielu lat pracy nad ich zachowaniem – są ułożone, wychowane, nauczone czystości. Nie ciągną na spacerach i nie skaczą na ludzi. Mimo tego, co ogólnie jest przyjęte – starsze psy uczą się równie szybko i sprawnie nowych rzeczy oraz komend. Również doskonale widzimy jaki jest dany pies - znamy już jego charakter oraz potrzeby.

Dla większości z nich schronisko może być ich ostatnim domem. Stworzenia te jednak zasługują na to, by spędzić swoje ostatnie tygodnie, miesiące czy lata wśród ludzi, którzy je kochają i otaczają opieką. Gdy tylko dostaną swoją szansę – odpłacają się bezwzględną miłością. Pies po przejściach docenia dobro i miłość, którą dostanie. Bardzo szybko dostosowuje się do człowieka oraz jego trybu życia, chcąc być jego częścią do końca. Oczywiście, starszy pies będzie z nami krócej, większość swojego życia ma już niestety za sobą. Możemy jednak sprawić, by były to najlepsze chwile na które zasługuje.Poznajcie naszych seniorów! ♥

https://www.facebook.com/events/277811799249198/

Szukamy właściciela!

Emir został do nas przyprowadzony. Znaleziono go w lesie w Sławięcicach. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 604-229-691 lub bezpośrednio u nas w schronisku przy ul. Gliwickiej 20.

Rex pojawił się u nas z interwencji. Jest łagodnym i wspaniałym owczarkiem niemieckim - choć bardzo zaniedbanym. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 604-229-691 lub bezpośrednio u nas w schronisku przy ul. Gliwickiej 20.